(+48) 22 250 8858

Producenci
Najciekawsze zegarki Junghans max bill 2021 0
Najciekawsze zegarki Junghans max bill 2021

Jaki model zegarka Junghans max bill wybrać, skoro oferta jest bogata?

* dlaczego max bill? ponieważ zegarki Junghans max bill zaprojektowane są w stylu #Bauhaus.
* Bauhaus? to szkoła i styl w projektowaniu, sztuce, architekturze i grafice, oparty na prostocie i redukcji detali.
* Max Bill? a kto to jest? to szwajcarski projektant, uczeń Bauhaus i artysta stylu Bauhaus
* dla kogo zegarek? kobieta czy mężczyzna? zegarki Junghans max bill to zegarki w różnych rozmiarach,
dla pań i panów
* który model najbardziej związany z Bauhaus? to model Junghans max bill Automatic Bauhaus nr ref 27/4009.02
* dlaczego max bill są wyjątkowe? ponieważ to ikony designu, zegarki zaprojektowane przez Max Bill'a w koncepcji Bauhaus "Less is more" - mniej znaczy więcej

Junghans max bill 2021

 

czytaj całość »
Less is More. Bauhaus i zegarki Junghans max bill by Max Bill 0
Less is More. Bauhaus i zegarki Junghans max bill by Max BillW tym roku mija 60 lat od powstania projektu zegarka naręcznego Junghans max bill wykonanego przez artystę stylu Bauhaus, Maxa Billa. W 2019 roku szkoła i styl Bauhaus obchodziły 100 rocznicę swojego istnienia. Producent zegarków i właściciel marki Junghans, Junghans Germany, jest związany w wyjątkowy sposób z wzornictwem Bauhaus - w 1956 roku Max Bill zaprojektował dla Junghans słynny niebieski zegar kuchenny max bill, a w 1961 roku zegarki naręczne. Efektem tej współpracy są czasomierze, które do dzisiejszego dnia uchodzą za ikony wzornictwa.

czytaj całość »
Red Dot Design Award 2021 dla Junghans max bill Mega Solar 0
Red Dot Design Award 2021 dla Junghans max bill Mega Solar

Best of the Best
taka nagroda nie zdarza się ot tak.. 
w tym roku Red Dot Design Award w kategorii Product Design
przyznano zegarkowi Junghans max bill
model Mega Solar z tytanu na bransolecie mesh/ milanese
nr ref 59/2022.48

to jest bardzo wyjątkowe wyróżnienie

Kto marzy o podróżach? Worldtimer i 24 strefy czasowe 0

Dzisiaj nasz świat jest połączony jak nigdy dotąd. Wiadomości z pierwszych stron gazet krążą po całym świecie w czasie rzeczywistym, a ceny giełdowe nagle reagują na zmiany na odległym kontynencie. Ilość i tempo rozprzestrzeniania się informacji nieustannie rośnie. Poza granice państw wykraczają nie tylko relacje biznesowe – globalne stały się również zarówno rodziny, jak i przyjaźnie. Postępująca cyfryzacja w coraz większym stopniu pokonuje prawa czasu i przestrzeni.

To poczucie globalnej sieci zainspirowało firmę Junghans do stworzenia nowego zegarka Meister Worldtimer, który stanowi stylowe odzwierciedlenie tego, jak świat jest w ciągłym ruchu. Tarcza zegarka ma dysk w kształcie okręgu, który odsłania szary pasek godzinowy wskazujący czas w 24 miejscach jednocześnie. Każda godzina dnia ma przypisane miasto w odpowiedniej strefie czasowej. 
Czas, w którym ponownie będziemy mogli podróżować po świecie, wcześniej czy później nadejdzie znowu, a wtedy zegarek Junghans Worldtimer przyda się Wam jak nigdy dotąd.

czytaj całość »
Oryginalne wymiary zegarka max bill 0
Oryginalne wymiary zegarka max bill

Za mały powiecie... ktoś inny powie że w sam raz! właśnie taki. Rozmiar ma znaczenie. A wszystko zależy co Wam się podoba i już. Tak to działa. Tu mamy 34mm czyli oryginalny rozmiar zegarka według oryginalnego projektu Maxa Billa z 1961 roku, bo wtedy nosiło się zegarki stosunkowo niewielkie, takie czasy. A teraz zależy co komu pasuje, więc... paski nato w kolorze białym  i ciemnozielonym. Zobaczcie Junghans max bill Kleine Automatic 34 mm w trzech odsłonach.

czytaj całość »
Architektura i inspiracje, Terrassenbau w Schwarzwaldzie i Junghans 0
Architektura i inspiracje, Terrassenbau Museum i Junghans

Budynek Terrassenbau w Schramberg Schwarzwald w Niemczech przez wiele lat służył jako miejsce pracy zegarmistrzów. To budowla kilkukondygnacyjna z naturalnym dostępem światła zaprojektowana ponad 100 lat temu przez światowej sławy architekta ze Stuttgartu, Philippa Jakoba Manza. W 2018 roku otwarto tu muzeum zegarmistrzostwa Black Forest czyli Czarnego Lasu, które prezentuje historię zegarów i zegarków od XVIII wieku do dziś. 
Stylistyka budynku Terrassenbau jest inspiracją dla dwóch nowości zegarkowych 2020 r. marki Junghans, są to dwa modele Meister Terrassenbau limitowane do 1500 sztuk każdy. 
Zobacz jak prezentują się Junghans Meister Classic Terrassenbau i Junghans Meister Handaufzug Terrassenbau /nakręcany ręcznie/. 

czytaj całość »
Solar i radio control w modelach Junghans max bill Mega Solar 0
Solar i radio control w modelach Junghans max bill Mega Solar

Zegarki Junghans max bill Mega Solar
model 059/2021.04
* max bill z małej litery oznacza model zegarka według założeń jednego z absolwentów szkoły Bauhaus, szwajcarskiego artysty Max Bill'a.
* Mega bo ma mechanizm in-house by Junghans o numerze J101.85 sterowany falami radiowymi przesyłanymi przez nadajnik DCF77 zlokalizowany pod Frankfurtem nad Menem lub w UK - nadajnik MSF.
* Solar to wiadomo że chodzi o energię ze słońca. Energia odnawialna i sustainability także w Junghans. Po całkowitym wyczerpaniu się energii w solar cell, zegarek potrzebuje tylko 8 minut ekspozycji na światło by ponownie działać.
* i jeszcze tytan. lekki jak piórko, waży 37 gramów, wiemy bo sprawdzaliśmy na targach

czytaj całość »
MOVADO modern luxury 0
MOVADO modern luxury

MOVADO modern luxury
jest marką symbolem.
Nie zaczniemy tu od wyliczania jej punktów w historii zegarmistrzostwa, ale od jej związków ze światem sztuki. To ikoniczna tarcza zegarka z charakterystyczną kropką na tarczy w miejscu godziny 12. To nowoczesna estetyka wielokrotnie nagradzana za futurystyczny design. Zegarki Movado z kultową museum dial /tarcza museum/ są prezentowane w stałej ekspozycji wielu nowoczesnych muzeów na świecie, np. MoMa w Nowym Jorku. Długa bogata historia w tworzeniu niezwykłego designu i innowacji technologicznych oraz niecodzienne związki ze sztuką tworzą tożsamość marki Movado. 
Swiss made i szafirowe szkła. Sprawdź naszą ofertę Movado - https://www.timestation.pl/pl/c/Movado/27.
#Movado 

czytaj całość »
Model BAUHAUS 2020 - zegarek Junghans max bill Automatic Bauhaus 0
Model BAUHAUS 2020 - zegarek Junghans max bill Automatic Bauhaus

Dobry design stylu Bauhaus, forma i funkcja, minimalistyczny liniowy styl projektowania w architekturze. Takie cechy charakterystyczne ma budynek szkoły Bauhaus w Dessau w Niemczech, w którym mieściła się ta instytucja 100 lat temu. Design nowego zegarka Junghans max bill Automatic Bauhaus opiera się na oryginalnych projektach Max Bill'a i nawiązuje do wyglądu budynku szkoły. Zestawienie białej tarczy z czarnym skórzanym paskiem przypomina wyraźny kontrast między jasnymi ścianami i ciemną przeszkloną fasadą, a wskazówki i dysk datownika w czerwonym kolorze słynnych drzwi wejściowych dają ciekawy efekt wizualny. Niezwykły sposób wykonania dekla jest aktualny dłużej, niż rok jubileuszowy Bauhaus -miniaturowa ilustracja przedstawia uczelnię z powszechnie znanym napisem Bauhaus, czerwonymi drzwiami wejściowymi oraz imponującą fasadą okienną. Dzięki szklanemu deklowi zapewnia wgląd w mechanizm automatyczny zegarka.
Junghans max bill Automatic Bauhaus - nowość luty 2020 - nr ref. zegarka to 027/4009.02

JOOP! Zegarki damskie i męskie 0
JOOP! Zegarki damskie i męskie

JOOP!
niemiecka marka JOOP! to nie tylko miejski szyk w męskim i damskim ubiorze, ale także zegarki i biżuteria. Zegarki JOOP! mają wyjątkowo wysoką jakość wykonania jak na zegarki modowe. Wskazują czas dzięki pracy szwajcarskiego mechanizmu ukrytego w wyjątkowo stylowym opakowaniu.
Elegance meets luxury and business in retro style! Zegarki JOOP już w ofercie naszego sklepu www.timestation.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl